Co z Rębaczami?

Co jakiś czas dostaję pytania – a co z Rębaczami? Odpowiadając krótko – na razie projekt jest w zawieszeniu, bo rozważam zmianę formuły. Ale – jak zwykle – wyjdzie w praniu. Na razie multimedialnie można mnie usłyszeć w co drugim epizodzie podkastu Cyber, cyber… – gdzie staramy się poruszać kwestie związane z aktualnymi problemami cyberbezpieczeństwa.

Niedawno można było mnie też obejrzeć – Zaufana Trzecia Strona zaprosiła mnie do swojego programu Rozmowa KonTrolowana. Efekt można zobaczyć poniżej 😉

Jeśli chcesz być na bieżąco z rozwojem serwisu, zapraszam do śledzenia mojego konta TT poświęconego cybersec – @rebacze.

About lmj

Łukasz Jachowicz (honey). Pierwszy raz w internecie w 1991 lub 1992. Pierwszy raz z własnym serwisem (codziennie aktualizowanym!) – w 1996. Pierwszy raz z własnym serwisem oraz grupą wiernych fanów – w 2000/2001. Do dziś bez stałego łącza do internetu (choć by chciał – ale dystans ok. 90 metrów do skrzynki nie do przeskoczenia dla operatora). Przez wiele lat popularyzator idei otwartości w oprogramowaniu i standardach wykorzystywanych przez administrację publiczną. Zwolennik otwartości dostępu do możliwie szerokiego zakresu danych publicznych. Autor analiz i policy papers dotyczących otwartości danych publicznych i zarządzania internetem. Miłośnik (choć nie bezkrytyczny) Linuksa. Przez wiele lat zawodowo zajmował się analizowaniem styku polityki i technologii. Twórca 7thGuarda, Rębaczy i rosnącej liczby odcinków podkastu Cyber Cyber. Zawodowo związany z Mediarecovery, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem IT i informatyką śledczą.

View all posts by lmj →