SIM swapping: kolejne zarzuty

SIM swapping stał się popularną metodą okradania kont. Tym razem amerykańska prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom za udział w grupie przestępczej mającej na celu kradzieże kryptowalut.

Więcej: More Alleged SIM Swappers Face Justice

O tym, że potwierdzenie tożsamości SMSem jest słabym pomysłem (choć i tak lepsze, niż brak dwuskładnikowego uwierzytelniania) – mówiłem i pisałem niejednokrotnie. Zdanie podtrzymuję.

About lmj

Łukasz Jachowicz (honey). Pierwszy raz w internecie w 1991 lub 1992. Pierwszy raz z własnym serwisem (codziennie aktualizowanym!) – w 1996. Pierwszy raz z własnym serwisem oraz grupą wiernych fanów – w 2000/2001. Do dziś bez stałego łącza do internetu (choć by chciał – ale dystans ok. 90 metrów do skrzynki nie do przeskoczenia dla operatora). Przez wiele lat popularyzator idei otwartości w oprogramowaniu i standardach wykorzystywanych przez administrację publiczną. Zwolennik otwartości dostępu do możliwie szerokiego zakresu danych publicznych. Autor analiz i policy papers dotyczących otwartości danych publicznych i zarządzania internetem. Miłośnik (choć nie bezkrytyczny) Linuksa. Przez wiele lat zawodowo zajmował się analizowaniem styku polityki i technologii. Twórca 7thGuarda, Rębaczy i rosnącej liczby odcinków podkastu Cyber Cyber. Zawodowo związany z Mediarecovery, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem IT i informatyką śledczą.

View all posts by lmj →