Security Key NFC za $27

W sklepie Yubico pojawiły się „niebieskie” klucze z modułem NFC.

Security Key to uproszczona wersja klasycznego klucza szyfrującego – wspiera FIDO2 i U2F, i nic więcej. Jest dobra do logowania do większości systemów (w tym gmaila), ale klucza GPG czy SSH na tym się nie posadzi. Wsparcie dla NFC umożliwia wykorzystanie dwuskładnikowego uwierzytelniania przy logowaniu za pomocą przeglądarki w telefonie komórkowym wspierającym tę technologię.

Z ciekawostek – w przyszłości pojawi się w sprzedaży również YubiKey for Lightning, z wtyczkami typu lightning oraz usb-c.

About lmj

Łukasz Jachowicz (honey). Pierwszy raz w internecie w 1991 lub 1992. Pierwszy raz z własnym serwisem (codziennie aktualizowanym!) – w 1996. Pierwszy raz z własnym serwisem oraz grupą wiernych fanów – w 2000/2001. Do dziś bez stałego łącza do internetu (choć by chciał – ale dystans ok. 90 metrów do skrzynki nie do przeskoczenia dla operatora). Przez wiele lat popularyzator idei otwartości w oprogramowaniu i standardach wykorzystywanych przez administrację publiczną. Zwolennik otwartości dostępu do możliwie szerokiego zakresu danych publicznych. Autor analiz i policy papers dotyczących otwartości danych publicznych i zarządzania internetem. Miłośnik (choć nie bezkrytyczny) Linuksa. Przez wiele lat zawodowo zajmował się analizowaniem styku polityki i technologii. Twórca 7thGuarda, Rębaczy i rosnącej liczby odcinków podkastu Cyber Cyber. Zawodowo związany z Mediarecovery, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem IT i informatyką śledczą.

View all posts by lmj →