.gov i stare certyfikaty

Amerykańska administracja boryka się z problemem braku zatwierdzonego budżetu. Wszyscy pracownicy, którzy zostali uznani za „zbędnych”, siedzą w domach. W tym – jak się okazuje – całkiem spora grupa administratorów systemów z domeny .gov.

Co najmniej 80 serwisów .gov ma obecnie nieaktualne certyfikaty szyfrujące.

Pytanie, czy pracownicy bezpośrednio odpowiedzialni za bezpieczeństwo amerykańskich systemów IT też mają przymusowe wolne…

About lmj

Łukasz Jachowicz (honey). Pierwszy raz w internecie w 1991 lub 1992. Pierwszy raz z własnym serwisem (codziennie aktualizowanym!) – w 1996. Pierwszy raz z własnym serwisem oraz grupą wiernych fanów – w 2000/2001. Do dziś bez stałego łącza do internetu (choć by chciał – ale dystans ok. 90 metrów do skrzynki nie do przeskoczenia dla operatora). Przez wiele lat popularyzator idei otwartości w oprogramowaniu i standardach wykorzystywanych przez administrację publiczną. Zwolennik otwartości dostępu do możliwie szerokiego zakresu danych publicznych. Autor analiz i policy papers dotyczących otwartości danych publicznych i zarządzania internetem. Miłośnik (choć nie bezkrytyczny) Linuksa. Przez wiele lat zawodowo zajmował się analizowaniem styku polityki i technologii. Twórca 7thGuarda, Rębaczy i rosnącej liczby odcinków podkastu Cyber Cyber. Zawodowo związany z Mediarecovery, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem IT i informatyką śledczą.

View all posts by lmj →