CTF: Polacy na podium (podkast)

51. odcinek podkastu Cyber, Cyber… dla dużych i małych. Czyli dla tych, którzy już wiedzą, czym są konkursy Capture The Flag, i tych, którzy dopiero od jutra zaczną w nich startować.

Okazja nie byle jaka. W podsumowaniu 2018 roku, na podium aż dwie polskie drużyny – Dragon Sector i p4. Najwyżej notowani Amerykanie są na drugiej pozycji, Rosjanie – na dziesiątej. Z tej okazji zaprosiliśmy do rozmowy Michała Kowalczyka (redford) z Dragon Sector i Mateusza Szymańca (rev) z p4.

Posłuchaj, by dowiedzieć się, kto robi najlepsze konkursy CTF, na czym polegają, jakie problemy potrafią sprawić organizatorzy i jak zaczynali najlepsi.

About lmj

Łukasz Jachowicz (honey). Pierwszy raz w internecie w 1991 lub 1992. Pierwszy raz z własnym serwisem (codziennie aktualizowanym!) – w 1996. Pierwszy raz z własnym serwisem oraz grupą wiernych fanów – w 2000/2001. Do dziś bez stałego łącza do internetu (choć by chciał – ale dystans ok. 90 metrów do skrzynki nie do przeskoczenia dla operatora). Przez wiele lat popularyzator idei otwartości w oprogramowaniu i standardach wykorzystywanych przez administrację publiczną. Zwolennik otwartości dostępu do możliwie szerokiego zakresu danych publicznych. Autor analiz i policy papers dotyczących otwartości danych publicznych i zarządzania internetem. Miłośnik (choć nie bezkrytyczny) Linuksa. Przez wiele lat zawodowo zajmował się analizowaniem styku polityki i technologii. Twórca 7thGuarda, Rębaczy i rosnącej liczby odcinków podkastu Cyber Cyber. Zawodowo związany z Mediarecovery, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem IT i informatyką śledczą.

View all posts by lmj →