Quora – zmień hasło

Lista osób dotkniętych kradzieżą danych powiększyła się właśnie o jakieś 100 milionów kont. Popularny serwis Quora poinformował o odkrytym w piątek wycieku danych użytkowników. Niezidentyfikowana osoba uzyskała dostęp do (prawdopodobnie):

  • danych konta: email, zahashowane hasło, dane zaimportowane z połączonych sieci społecznościowych
  • dane dostępne publicznie: pytania, odpowiedzi, komentarze, historię głosowań pozytywnych
  • dane niepubliczne: prośby o odpowiedzi, historię głosowań negatywnych, wiadomości prywatne

Quora próbuje się zorientować w skali wycieku, na razie rozesłano mail do wszystkich użytkowników serwisu i umieszczono notkę na blogu.

Co robić?
Jeśli masz konto na serwisie Quora, koniecznie zmień hasło. Jeśli używasz tego samego hasła w innych serwisach – czego NA PEWNO nie robisz – również je zmień. I pamiętaj, by nie traktować żadnego, nawet największego serwisu na świecie, jako stuprocentowo bezpieczny, więc nie pisz w nich rzeczy, których nie chciałbyś widzieć publicznie.

About lmj

Łukasz Jachowicz (honey). Pierwszy raz w internecie w 1991 lub 1992. Pierwszy raz z własnym serwisem (codziennie aktualizowanym!) – w 1996. Pierwszy raz z własnym serwisem oraz grupą wiernych fanów – w 2000/2001. Do dziś bez stałego łącza do internetu (choć by chciał – ale dystans ok. 90 metrów do skrzynki nie do przeskoczenia dla operatora). Przez wiele lat popularyzator idei otwartości w oprogramowaniu i standardach wykorzystywanych przez administrację publiczną. Zwolennik otwartości dostępu do możliwie szerokiego zakresu danych publicznych. Autor analiz i policy papers dotyczących otwartości danych publicznych i zarządzania internetem. Miłośnik (choć nie bezkrytyczny) Linuksa. Przez wiele lat zawodowo zajmował się analizowaniem styku polityki i technologii. Twórca 7thGuarda, Rębaczy i rosnącej liczby odcinków podkastu Cyber Cyber. Zawodowo związany z Mediarecovery, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem IT i informatyką śledczą.

View all posts by lmj →